Jeśli już wiesz, że w Twoim domu pojawiły się pluskwy, nie czekaj i zamów profesjonalną i skuteczną usługę odpluskwiania. DEZSTOP to firma szanująca dyskrecję klienta oraz dbająca o najbardziej ekonomiczne rozwiązania, stosując metody dopasowane do Twoich potrzeb. Działamy na terenie Warszawy
i okolic. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Zwalczanie Robactwa
Odpluskwianie Warszawa
Pluskwy są wyjątkowo uciążliwymi szkodnikami, które kryją się w suchych i ciemnych zakamarkach, wychodząc na żer w nocy, gdy domownicy śpią. Pozostawiają po sobie liczne ukąszenia, a chociaż nie przenoszą chorób, mogą powodować alergie i obniżać komfort codziennego życia. Zwalczanie pluskiew nie należy do łatwych i z pewnością nie przyniesie efekty stosowanie domowych sposobów. Dlatego, zamiast sięgać po ocet i inne wynalazki, warto zwrócić się do specjalistów. Nasza firma oferuje profesjonalne odpluskwianie mieszkań w Warszawie i okolicach, z gwarancją wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa.
KONTAKTOdpluskwianie
– sprawdzone metody
Zwalczanie pluskwy domowej wymaga stosowania metod, które są radykalne i szybkie w działaniu. Zabicie kilkudziesięciu osobników niczego nie zmieni, gdyż tempo namnażania tych insektów jest szybkie, i populacja błyskawicznie się odbuduje. My proponujemy metody, dzięki którym dezynsekcja pluskiew jest niezwykle efektywna. Jedną z takich metod jest zamgławianie ULV. Metoda polega na rozpyleniu w powietrzu substancji chemicznej za pomocą specjalnej dmuchawy. Unosząca się mgła dociera do każdego najmniejszego zakątka, eliminując owady.
Dzięki zamgławianiu ULV likwidacja pluskiew jest kompleksowa i trwała. Praktycznie nie istnieje prawdopodobieństwo odrodzenia się populacji. Metoda jest też bezpieczna dla ludzi i zwierząt oraz ekologiczna. Odpluskwianie przeprowadzamy też innymi sprawdzonymi metodami – przez wymrażanie, opryski oraz metoda żelową.
Zwalczanie pluskiew na terenie Warszawy
i okolic – szybko i skutecznie
Masz problem ze szkodnikami w swoim mieszkaniu lub domu? Interesuje Cię dezynsekcja na terenie Warszawy lub okolic? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Usuwanie pluskiew to nasza codzienność. Usługi wykonujemy tanio, szybko i skutecznie, stosując wyłącznie sprawdzone środki i metody. Z naszą pomocą pozbędziesz się nieproszonych gości, a Twoi bliscy będą spędzać spokojne noce.
Nie wiesz, kiedy pojawi się zagrożenie? Zachęcamy do bliższego poznania tych uciążliwych insektów. Dowiedz się, jak je rozpoznać, gdzie szukać i w jaki sposób chronić się przed ich pojawieniem. A jeśli środki ochrony zawiodą, dezynfekcja pluskiew w Warszawie przeprowadzona przez DezStop rozwiąże Twój problem. Jeśli interesuje Cię cena odpluskwiania Twojego domu, zachęcamy do kontaktu.
PLUSKWY - PRZYDATNE INFORMACJE
Poniżej przedstawiamy przydatne informacje na temat pluskiew.
Dzięki nim z łatwością rozpoznasz, czy w Twoim mieszkaniu rzeczywiście bytują te uciążliwe szkodniki.
Jak rozpoznać pluskwy?
Pluskwy są niewielkimi owadami biegającymi, które trudno zauważyć w zakamarkach łózka czy podłogi. Dlatego ich wykrycie nie jest łatwe i wymaga starannej obserwacji. Pierwszym sygnałem obecności zazwyczaj są ślady ugryzień na ciele. (Zobacz jak wyglądają ślady ugryzień pluskwy). Stąd też, jeśli się pojawią, niezbędne jest dokonanie starannego przeglądu pościeli, tapicerki meblowej i innych takich miejsc. W rozpoznaniu pluskwy pomoże podstawowa wiedza, która pozwoli szybko zidentyfikować owada i podjąć odpowiednie kroki.
Warto też wiedzieć o tym, że tępienie pluskiew najlepiej przeprowadzić przy pojawieniu się dowolnego z czterech stadiów rozwoju tego szkodnika – od jaj, przez małego owada po dorosłego osobnika oraz jego wylinkę.
Jak wygląda pluskwa?
Pluskwa jest owadem biegającym o charakterystycznym owalnym, mocno spłaszczonym odwłoku, lekko zwężającym się w kierunku głowy. Ma miodowobrązowy kolor z ciemniejszymi poprzecznymi liniami, które przypominają segmenty. Wyraźnie zaznaczają się też niewielka głowa i długie czułki.
Jak wyglądają jaja pluskwy?
Jaja pluskwy przypominają ziarenka ryżu i mają lekko różowy kolor. Samca składa je zwykle w trudno dostępnym miejscu, aby zapewnić potomstwu ochronę.
Niestety z tego powodu są one trudne do zlokalizowania i usunięcia. Średnio w jednym miocie pluskwa składa około 25 do 50 jajeczek, w odstępach miesięcznych. Łącznie w całym okresie życia jest to około 250-500 młodych larw.
Podane liczby są uśrednione, gdyż do złożenia jajeczek samica potrzebuje pokarmu, czyli krwi. Jeśli w pobliżu nie ma żywiciela, owad się nie rozmnaża.
Jak wygląda mała pluskwa? (larwa pluskwy)
Larwa pluskwy nie przypomina gąsieniczki, ale jest mniejszym wariantem dorosłego owada. Ma podobną budowę, lecz znacznie mniejsze rozmiary. Jej ciało jest też delikatniejsze, a odwłok, jaśniejszy i lekko przejrzysty. Larwy wykluwają się z jajeczek w różnym tempie uzależnionym od temperatury. Jeśli w otoczeniu powietrze ma około 35oC, okres wylęgu wynosi kilka dni. Przy temperaturze około 15oC czas ten wydłuża się nawet do 30 dni.
Jak wygląda dorosła pluskwa?
Dorosły osobnik pluskwy ma od 5 do 7 mm długości oraz około 3 mm szerokości. Nasycony krwią jest mocno wybarwiony, w brązowo-czerwonym kolorze, z poprzecznymi pasami na odwłoku. Pluskwa w czasie żeru ma nieco jaśniejszy kolor i bardziej pomarszczoną powierzchnię ciała. Jego szczególną cechą są wyraźne czułki. Pluskwa szybko biega i jest bardzo żywotna. Chroni ją twardy pancerz, dzięki któremu owada nie można zabić gazetą czy po prostu rozdeptać.
Jak wygląda wylinka pluskwy?
Pluskwy przechodzą przez kilka stadiów rozwoju. Po każdym z nich owad jest większy, szybszy i bardziej wytrzymały. Podczas przejścia ze stadium larwy do postaci owada traci zewnętrzną powłokę. Zrogowaciały naskórek ulega wysuszeniu i gromadzi się w miejscach wybranych na siedziska szkodników. Wylinka przypomina lekkie, beżowe łuski.
Ile żyje pluskwa?
Standardowy okres życia pluskwy wynosi około 300 dni. Jest to dobry, choć nie najlepszy wynik jak na owady, gdyż większość z nich żyje około roku. W przeciwieństwie do innych gatunków pluskwa jest jednak bardzo dobrze przystosowana do przetrwania w trudnych warunkach. Przeżyje nawet miesiąc w ujemnej temperaturze, a jeśli nie ma dostępu do pożywienia, wprawia się w stan hibernacji nawet na 3 miesiące. Z tego stanu wybudza ją ciepło żywiciela.

Czy pluskwa ma skrzydła?
Pluskwa jest owadem biegającym, zaliczanym do rodziny pluskwowatych. Natura nie wyposażyła jej w skrzydła, dlatego nie może się przenosić w powietrzu. Rekompensuje to sobie szybkim bieganiem oraz korzysta z mobilności nosicieli. Jak większość przedstawicieli owadów ma trzy pary odnóży, z których każde wieńczy stopa z dwoma haczykami. Zapewniają one doskonałą przyczepność na pionowych ścianach.


Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy?
Pluskwy mogą być prawdziwym problemem w domu. Ponieważ żywią się krwią człowieka, domownicy ponoszą największe szkody, w postaci ugryzień, swędzenia, a często też dodatkowych komplikacji zdrowotnych. Dodatkowo problem zwiększa żywotność pluskiew, które nie tylko trudno wypatrzyć, ale też zabić. Z tego powodu, jeśli po nocy swędzi Cię skóra, masz ślady licznych ugryzień na odkrytych partiach skóry, niezbędne jest przeprowadzenie rekonesansu pod kątem obecności tych pasożytów.
Skąd się biorą pluskwy w domu?
Pojawienie się pluskiew w domu jest efektem ich migracji. Lubią miejsca miękkie, ciemne, a więc zakamarki tapicerowanych mebli. Dlatego trzeba szczególnie uważać, kupując lub przyjmując w podarunku starą kanapę czy fotel. Pluskwy do domu może też przynieść znajomy czy przypadkowy gość, a nawet domownik, który wcześniej przebywał w miejscu zasiedlonym przez te szkodniki. Takimi miejscami są hotele czy pensjonaty, sale kinowe, środki komunikacji publicznej itp..
Jak przenoszą się pluskwy?
Ponieważ pluskwy nie latają, przenoszą się na ciele innych osób, a niekiedy również zwierząt czy przedmiotów. Wykorzystując swojego nosiciela, docierają do innych miejsc, w których zasiedlają różne zakamarki. Jako owady biegające mogą też przemieszczać się same w obrębie jednego budynku. Owady przeniosą się od sąsiada, jeśli nie dba o porządek lub ze strychu, na którym znajduje się lamus starych mebli.

Gdzie żyją pluskwy?
Miejscami, w których pluskwy tworzą swoje siedliska, są nie tylko meble tapicerowane. Można je znaleźć wszędzie tam, gdzie jest ciepło, sucho i ciemno oraz gdzie te małe szkodniki mogą ukryć się przed ludzkim wzrokiem.
Warto ich szukać pod tapetami, wykładzinami podłogowymi i za listwami. Wciskają się pod ramy obrazów i luster, w załomy żaluzji, fałdy zasłon i oprawy gniazdek elektrycznych. Warto wiedzieć, że stereotypem jest kojarzenie pluskiew wyłącznie z brudem. Wbrew pozorom owady te trafiają też do czystych domów, a kurz wcale nie jest ich ulubionym środowiskiem.
Czy pluskwy żyją w ubraniach?
Jak wspomniano wcześniej, pluskwa potrzebuje żywiciela, którym jest człowiek. W dłuższym okresie może przetrwać, zapadając w hibernację, jednak bliskość ciała i ciepła budzi ją do życia. Dlatego, jeśli dostanie się na ubranie, może w nim zostać do czasu pojawienia się odpowiednich warunków.
Szczególnie często spotyka się pluskwy w starej odzieży, przyniesionej ze strychu, z darów czy długo zalegającej w niezbyt czystej szafie. Po założeniu takiej koszuli czy płaszcza owad obudzi się i rozpocznie żerowanie na właścicielu. Dlatego usuwanie pluskiew wymaga też przeglądu odzieży. Każdy element używanego ubioru koniecznie trzeba wyprać w wysokiej temperaturze.
Jaki zapach mają pluskwy?
Chociaż mogłoby się wydawać, że małe owady nie wydzielają żadnego zapachu, w rzeczywistości przy dużym nagromadzeniu tych szkodników możesz wyczuć lekki migdałowy, słodkawy aromat. Jest on efektem intensywnego wydzielania przez owady substancji wabiącej inne osobniki. Dlatego pojawia się tam, gdzie środowisko zostało opanowane przez te szkodniki. Natomiast zastosowanie substancji do zamgławiania pozostawia po sobie przyjemny kwiatowy zapach, który odświeża pomieszczenie.